Pages

Головна middot Дієти лікувальні middot Столи з 5 по 9

Столи з 5 по 9

Коротка характеристика лікувальних столів по М. І. Певзнеру

Стіл № 5 . Цільове призначення такого столу - розвантаження жирового і холестерину обміну, щажение функції печінки, стимуляція нормальної діяльності кишковика. Дієта застосовується при захворюваннях печінки і жовчних шляхів, "застійній" печінці, хронічному коліті з схильністю до запорів, хронічному гастриті без різких порушень. У раціоні обмежують вміст холестерину, пуринових основ і жирів. Добовий раціон дієти включає 100 г білків, 70 г жирів, 50 г вуглеводів. З добового раціону необхідно виключити печінку, смажені блюда, здобні борошняні вироби, масло, вершки, яйця і бобові. Продукти, що задовольняють вимогам дієти, : молочні і вегетаріанські супи, нежирні відварені рибні і м'ясні блюда, овочі і фрукти, молочні продукти.

Стіл № 5а . У основі цього столу лежать принципи столу № 5 і виключення механічних роздратувань шлунку і кишковика. Використовується на стадії загострення захворювань печінки і жовчних шляхів, при їх поєднанні з колітом і гастритом, хронічному коліті. Виключаються продукти, що містять грубу рослинну клітковину. Усі блюда подаються в протертому виді. Стіл № 5а є перехідним після столу № 4.

Стіл № 5п . Свідченням для застосування цього столу є хронічний панкреатит. Цей стіл відрізняється відносно низьким калоражем (1800 ккал) за рахунок різкого обмеження білків тваринного походження, жирів і вуглеводів. Хімічний склад столу : 80 г білків (з них 25 г білків тваринного походження), 55 г жирів, 200 г вуглеводів. Добове споживання куховарської солі складає 10 г, вільною рідини - до 2 л. З добового раціону необхідно виключити продукти, що викликають здуття кишковика, грубу клітковину, а також продукти, що посилюють секрецію травних соків. Їжа повинна готуватися на пару або відварюватися, мати напіврідку консистенцію. Дієта має бути повноцінною відносно вітамінного і мінерального складу.

Стіл № 5щ . Свідченням для застосування цього столу служить постхолецистэктомический синдром у стадії загострення. Хімічний склад столу : 90 г білків, 60 г жирів, 300 г вуглеводів, загальний калораж - 2100 ккал. Споживання куховарської солі необхідно обмежити до 6 г в добу.

Стіл № 5л/же . Показаннями до застосування цього столу є хронічні захворювання печінки, що супроводжуються застоєм жовчі. Хімічний склад столу : 90 г білків, 110 г жирів, 350 г вуглеводів, загальний калораж - 2800 ккал. Споживання куховарської солі необхідно обмежити до 8 г в добу.

Стіл № 5р . Свідченням для призначення цього столу служить демпінг-синдром після резекції шлунку з приводу виразкової хвороби. Хімічний склад столу : 120 г білків, 90 г жирів, 400 г вуглеводів, загальний калораж - 2850 ккал. Споживання куховарської солі необхідно обмежити до 8 г в добу.

Стіл № 6 . Цільове призначення такого столу - розвантаження пуринового обміну і нормалізація усіх функцій кишковика ця дієта застосовується при подагрі, сечокислому діатезі, оксалурії. Калорійність цього столу коливається від 2700 до 3500 ккал, хімічний склад раціону : 100 г білків, 110 г жирів, 400 г вуглеводів. Куховарська сіль вживається в дещо пониженій кількості. У добовий раціон повинні входити продукти, бідні пуринами, : овочі і фрукти, мед, молоко, яйця, сало, цукор, варення, крупи. Необхідно застосовувати підвищену кількість рідини, краще, якщо вона поступатиме у вигляді натуральних соків.

Стіл № 7а . Цільове призначення такого столу - максимальне щажение бруньок, підвищення сечовиділення, розвантаження білкового обміну, протизапальна дія. Це досягається шляхом різкого обмеження в їжі білків і рідини і мінімального споживання куховарської солі (0,5 г в добу). Дозволені продукти - молоко, несолоне вершкове масло, вершки, сметана, різні блюда з круп і макаронів без солі овочі і фрукти, ягоди, цукор, без солі білий хліб. Виключаються куховарська сіль, м'ясо і риба усіх сортів і видів, бобові, екстрактні речовини. Вітаміни необхідно давати у вигляді овочів, зелені, фруктів, настою шипшини, фруктово-ягідних сумішей. Хімічний склад: 25 г білків, 60 г жирів, 350 г вуглеводів, загальний калораж складає 2000 ккал. Режим харчування : їда обов'язково повинна здійснюватися в ліжку, 4-5 раз на день. Рідина (у вигляді напоїв і рідких блюд) - до 0,5 л в день. Цю дієту призначають після розвантажувальних днів на короткий час - не більше 10 днів. Таке дієтичне харчування застосовується при гострих захворюваннях нирок і сильному загостренні хронічних захворювань.

Стіл № 7б . Цільове призначення такого столу - максимальне щажение паренхіми бруньок, а також збільшення кількості відокремлюваної сечі і чинення протизапальної дії. Від столу № 7а він відрізняється лише невеликим збільшенням раціону і калорійності, яка складає 2400 ккал. Додатково до продуктів столу № 7а дозволені каші з круп, відварені нежирне м'ясо і риба (50 г в день), молочні і фруктові супи. Хімічний склад цього столу : 55 г білків, 75 г жирів і 400 г вуглеводів. Кількість вільної рідини : дозволяється вживати до 0,6 л. Їда до 5 раз на день, необов'язково в ліжку. Цей стіл є наступним після столу № 7а. Його призначають при несильних загостреннях хронічних захворювань нирок і гострому нефриті.

Стіл № 7в . Свідченням для призначення цього столу є нефротический синдром. Необхідно різко обмежити споживання куховарської солі, білків, виключити з раціону продукти, дратівливі бруньки. Необхідно включити в раціон рослинні олії і фосфатиды, які чинять ліпотропну дію. Хімічний склад столу : 120 г білків (з них 50% білків тваринного походження), 75 г жирів (з них 1/3 жирів рослинного походження), 450 г вуглеводів, загальний калораж - 2900 ккал. Споживання куховарської солі необхідно обмежити до 2 г в добу, кількість споживаної вільної рідини - до 0,7 л. Усі блюда добового раціону повинні готуватися без солі, подаватися у відвареному вигляді. Дієта має бути повноцінною відносно вмісту вітамінів і мінеральних солей. Режим харчування дробовий, 6 раз на добу.

Стіл № 7г . Показаний при термінальних станах хронічної ниркової недостатності, тобто при знаходженні на апаратному лікуванні (штучній бруньці). Хімічний склад столу : 60 г білків (з них 75% білків тваринного походження), 110 г жирів, 450 г вуглеводів, загальний калораж - 3000 ккал. Споживання куховарської солі необхідно обмежити до 2 г в добу, вільній рідині - до 0,7 л, оскільки потрібне введення в організм важливих амінокислот, вимивання яких з організму відбувається під час гемодіалізу. Слід забезпечити повноцінний вступ вітамінів. У добовому раціоні необхідно обмежити продукти з високим вмістом рослинного білку і продукти, багаті калієм. Усі блюда готують без солі, подають у відвареному вигляді. Режим харчування дробовий, 6 раз на добу.

Стіл № 7р . Свідченням для застосування цього столу служить гіперурикемія. У добовому раціоні необхідно зменшити зміст продуктів, багатих натрієм. Хімічний склад столу : 70 г білків, 90 г жирів, 400-450 г вуглеводів, загальний калораж - 2800 ккал. Білок повинен поступати переважно (75%) рослинного походження. Усі продукти готуються без солі, подаються у відвареному вигляді (можна з наступним запіканням). Режим харчування дробовий, 6 раз на добу.

Стіл № 7 . Є наступний потім № 7б стіл, метою якого є помірне щажение функцій нирок, інші цілі аналогічні попередньому столу. Кількість вільної рідини : дозволено вживати до 0,8 л, а кількість загальної рідини - до 1,5 л. Цей стіл є перехідним етапом до повсякденного живлення. Його калораж близько 3000 ккал, які поступають за рахунок 80 г білків, 100 г жирів і 430 г вуглеводів. Куховарська сіль може видаватися на руки хворому, на розсуд лікаря, в кількості до 5 г в добу для самостійного підсолювання блюд. Даються ті ж продукти, що і в столі № 7б, тільки в дещо більшій кількості. Цей стіл показаний при стиханні гострих і загостренні хронічних процесів в бруньках.

Стіл № 8 . Цільове призначення такого столу - зниження кількості в раціоні жирів, вуглеводів, куховарської солі, рідини, за рахунок чого понижена калорійність їжі. Об'єм їжі доповнюється продуктами, багатими рослинною клітковиною, із збалансованим змістом білку. Показанням до застосування цієї дієти є підвищена вага хворого. Калорійність цього столу - від 2000 до 2600 ккал (залежно від ваги хворого). Хімічний склад: 110 г білків, 65 г жирів і 300 г вуглеводів. Дозволені продукти харчування : чорний хліб, нежирний сир, овочі, фрукти з невеликою кількістю вуглеводів, каші, відварені нежирні сорти риби і м'яса, фруктові і овочеві супи. Вітаміни потрапляють в організм разом з сирими овочами і фруктами.

Стіл № 8а . Відрізняється від попереднього ще більшим обмеженням калоража їжі. Показанням до його застосування також є ожиріння, але призначається цей стіл на нетривалий час. Його калорійність складає від 1200 до 1600 ккал, хімічний склад: 100 г білків, 60 г жирів і 120 г вуглеводів. Вживаються ті ж продукти, але в меншій кількості.

Стіл № 8б . Свідченням для застосування цього столу є ожиріння без супутніх захворювань органів травлення і серцево-судинної системи. Є строгішим варіантом дієтичних столів № 8 і № 8а. Хімічний склад столу : 60 г білків, 30 г жирів, 70 г вуглеводів, загальний калораж - 800 ккал. Кількість куховарської солі в добовому раціоні - 3 р.

Стіл № 9 . Цільове призначення такого столу - обмеження кількості споживаних вуглеводів. Ця дієта застосовується при лікуванні таких захворювань, як цукровий діабет, захворювання суглобів, велика група алергічних захворювань. Калораж такого столу складає 2300 ккал, хімічний склад: по 120 г білків і жирів, 250 г вуглеводів. Потрібні часта їда і по можливості обмеження фізичної навантаження. Необхідно вживати продукти з мінімальним змістом вуглеводів : яйця, м'ясо, рибу, кисломолочні продукти, овочі (капусту, брукву), фрукти кислих сортів, зелень, гречану кашу, тваринні жири.

Статті

Негрустин ВСД | продажа новых самосвалов Shaanxi в Красноярске | врач вакансии